Автогол помогна на Хелас да не загуби

Удинезе и Хелас Верона “затвориха” 20-ия кръг на Серия А с равенство 1:1 на “Дачиа Арена”.

Гостите от града на Ромео и Жулиета поведоха още в 4-та минута когато Родриго Бекао се заби автогол в опит да изчисти топката пред своята врата.

Домакините обаче отвърнаха бързо и в 21-та минута Лазар Самарджич показа отлично самообладание в наказателното поле и реализира за 1:1. Към края на първото полувреме Удоджи имаше шанс да направи пълен обрат, но защитник изчисти от гол линията на Верона.

Втората част започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и в 82-та минута бляха близо до успеха, но изстрел на Ловрич мина на сантиметри от гредата.

Така Удинезе остана на седмото място с 29 точки на цели осем от зона “Лига Европа”, докато Верона също не събра нужните точки да се доближи до спасителния бряг и остава 18-ти с 13 пункта – на пет от 17-ия Специя.