Унион Берлин надви Майнц и отново е на върха в Германия
Столичани победиха с 2:1 и дръпнаха на Байерн Мюнхен с две точки

Унион Берлин отново се изкачи на първото място в германската Бундеслига след като победи с 2:1 Майнц 05 в мача им от 19-ия кръг на шампионата.

Първото попадение в двубоя падна малко след половин час игра и то бе във вратата на гостите, след като Кевин Бехренс успя да се освободи в наказателното поле и засече отлично центриране за 1:0.

В 78-та минута ВАР влезе в действие за нарушение в наказателното поле на Унион и съдията отсъди наказателен удар, който Маркус Ингвартсен реализира, за да изравни за 1:1.

Берлинският тим обаче се добра до успеха в 84-та минута, когато Джордан Сиебачу стреля отлично и заби топката под напречната греда за 2:1.

Така Унион вече е с 39 точки – на две пред Байерн Мюнхен, който обаче е с мач по-малко. Майнц пък остава 12-ти с 23 пункта.