В софийската мъгла ЦСКА отстъпи на Йънг Бойс
Армейците инкасираха загуба и в европейския дебют на Бруно Акрапович

ЦСКА София загуби с 1:0 от швейцарския Йънг Бойс в поредна среща от груповата фаза на Лига Европа, в която наставникът на Армейците Бруно Акрапович направи своя европейски дебют с клуба.

В софийската мъгла ЦСКА отстъпи на Йънг Бойс 1

Двубоят на националния стадион “Васил Левски”, започнал с минута мълчание в памет на аржентинската футболна икона Диего Армандо Марадона, се игра при гъста мъгла, която затрудняваше видимостта на терена.

Швейцарците, които вече надиграха Червените в мача на свой терен преди три седмици, реализираха единственото попадение малко след изтичането на половин час игра.

Жан-Пиер Нсаме нахлу по дясното крило, стигна до аутлинията и стреля. от много малък ъгъл. Това обаче изненада вратаря Густаво Бусато и топката се оплете в мрежата му. Със сигурност реакцията на бразилския страж можеше да бъде по-прецизна.

След почивката играта беше подновена с резервните оранжеви топки, които се забелязаваха по-добре в спусналата се още по-гъста мъгла.

В софийската мъгла ЦСКА отстъпи на Йънг Бойс 2

Най-добрият шанс за изравняване на резултата дойде в 64-ата минута. Играч на Йънг Бойс изблъска Али Соу и ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар. Стефано Белтраме стреля мощно, но вратарят на гостите Давид ван Балмос улови топката.

Червените останаха последни в групата със спечелената точка при гостуването на Рома. Италианците и Йънг Бойс са начело на класирането с по 7 точки, следван от ЧФР Клуж с 4 точки.

Тази вечер румънците са домакини на Рома.