Вандерсон се превърна в герой за Лудогорец срещу коравия Арда
Тимът на Николай Киров бе много близо до спечелването на точка в Разград

Отборите на Лудогорец и Арда завършиха при резултат 1:0 в първия двубой от 21-вия кръг на efbet Лига. Мачът на “Хювефарма Арена” беше доста оспорван и имаше положения пред двете врати, като единственото попадение в мача падна дълбоко в добавеното време, като негов автор бе резервата Вандерсон.

Лудогорец започна по-силно срещата и приложи домакински натиск. В 3-ата минута удар на Доминик Янков бе спасен от Иван Караджов. Малко по-късно талантът на “орлите” отново опита да застраши вратата на гостите, но ударът му бе неточен. В 11-ата минута Десподов отправи удар от фаул над вратата на гостите.

В 22-рата минута новото попълнение на гостите Алекс Петков блокира удар на Кирил Десподов. Пет минути след това тимът от Кърдажли имаше първия си добър шанс за попадение. Тонислав Йорданов намери Спас Делев, чийто удар бе отразен от Пламен Илиев с доста усилия.

В края на полувремето гостите имаха претенции за дузпа, след като Жозуе Са фаулира Спас Делев. Реферът Ивайло Стоянов обаче не показа бялата точка. Секунди след това Кешеру пропусна добра възможност да даде аванс на домакините.

Лудогорец отново стартира по-силно след почивката. В 54-ата минута “орлите” вкараха попадение чрез Ману, но голът не бе зачетен заради засада. В следващите минути Арда изравни играта и не позволи на съперника да застраши вратата на Караджов.

В 64-ата минута Никола Таравел стреля с глава след изпълнение на корнер, но ударът му бе неточен. Десет минути по-късно опасно центриране на Текпетей бе избито от бранител на гостите.

В 90-ата минута левият бранител на Арда Александър Георгиев получи втори жълт картон и бе изгонен, след като влезе остро в краката на съперников футболист.

В последната пета минута от даденото продължение Лудогорец организира много добра атака и Вандерсон прониза вратата на Иван Караджов – 1:0.

С този успех тимът на Валдас Дамбраускас събра 51 пункта на върха в класирането и е на 11 пред втория ЦСКА, докато Арда остана с 38 точки на 4-ата позиция.

Стартови състави

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 32. Жосуе Са, 12. Абел Анисе, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 64. Доминик Янков, 10. Елвис Ману, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов, 28. Клаудиу Кешеру – к,

Арда: 12. Иван Караджов – к, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев