Въздишка на облекчение в Реал след изразителна победа в Алавес
Карим Бензема се отчете с две попадения
След две поредни загуби, включително позорно отпадане от третодивизионния Алкояно в турнира за Купата на Испания, Реал Мадрид се върна на пътя на победата, разгромявайки Алавес с 4:1 като гост в среща от 20-ия кръг в Ла Лига.
Кралският клуб, който беше предвождан от асистента Давид Бетони, тъй като Зинедин Зидан е изолиран заради положителна проба при направен тест за коронавирус, унищожиха интеригата в двубоя още преди почивката.
Каземиро постави начало на головата фиеста след четвърт час игра, Карим Бензема удвои аванса в 41-ата минута, а в самия край на първата част Еден Азар покачи на 0:3.
В 60-ата минута Хоселу се разписа за Алавес, но десетина минути по-късно Бензема фиксира крайния резултат с второто си попадение за вечерта.

Начело в класирането на Ла Лига продължава да е Атлетико Мадрид с 44 точки от 17 мача, следван от Реал с 40 от 19 срещи. Алавес е 17-ти, само на една позиция над зоната на изпадащите с 18 точки от 20 мача.