Вердер шокира устремения тим на Айнтрахт Франкфурт
"Орлите" допуснаха поражение с 1:2, след като имаха победи в 9 от последните си 10 мача в Германия

Вердер записа изненадващ домакински успех с 2:1 над Айнтрахт, спирайки победната серия на франкфуртския тим.

„Орлите“ имаха 9 победи и едно реми в последните си 10 мача в Бундеслигата, като бяха в серия от 5 последователни успеха, но днес претърпяха поражение и пропуснаха шанса си да доближат водача Байерн Мюнхен.

Андре Силва даде преднина на Айнтрахт още в 9-ата минута на двубоя, но след почивката „бременските музиканти“ направиха обрата пълен. Гебре Селасие изравни в 47-ата, а четвърт час по-късно Сарджънт донесе трите точки за Вердер.

Така след успеха в днешния първи двубой от 23-ия кръг Вердер събра 26 точки, но остава на 12-ата позиция. Айнтрахт е с 42 точки в своя актив на 4-ата позиция.