Вики Томова не успя срещу 44-ата в света на 1/2-финала в Белград
Българката бе на крачка от класиране на първия си финал на турнир от WTA

Виктория Томова загуби с 0:2 сета (1:6, 2:6) от 44-ата в световната ранглиста Паула Бадоса на 1/2-финалите на турнира в Белград от категория WTA 250.

В първия сет Паула Бадоса се наложи само за 26 минути игра. Испанката показа по-голямата си класа още от самото начало и поведе с 5:0 гейма, преди Томова да открие актива си. Вики успя да спечели почетен гейм за 1:5, след което Бадоса затвори първата част.

Вторият сет започна доста по-равностойно, като Вики спечели подаването си, а испанката изравни за 1:1. След това двете тенисистки си размениха по един пробив. При резултат 2:2, Бадоса отново проби и поведе, след което Томова не успя да спре серията й и испанката спечели с 6:2 и втория сет.

Все пак след силното си представяне в Белград, Томова ще прогресира в световната ранглиста. От понеделник тя ще бъде на 108-ата позиция в света и ще стане първа ракета на България.