Бианконерите нанесоха болезнен удар по самочувствието на каталунците, разгромявайки ги с 3:0

Италианският първенец Ювентус нанесе тежък удар върху каузата на колебливия през този сезон Барселона, униживайки го с победа с 3:0 в неговия дом “Камп Ноу” в сблъсък от Шампионската лига, белязан от поредния дуел между суперзвездите в световния футбол Кристиано Роналдо и Лео Меси.

Двубоят се очакваше с голям интерес, а статистиците напомниха за предишните им преки сблъсъци. В тях Меси има 16 победи в мачовете си срещу CR7, който пък беше спечелил 10 от тях.

Аржентинецът водеше и по отношение на головете в тези срещи – 22 срещу 19, реализирани от португалския нападател. Роналдо пропусна първия мач срещу Барселона заради коронавирус, като неговият отбор загуби с 0:2 на “Алианц Стаейдиъм”.

Тази вечер обаче на терена имаше един пълновластен господар и това беше Юве.

Грандът от Торино попари именития си опонент още преди да е изтекла и първата половина на първото полувреме. В 13-ата минута Кристиано превърна в гол, дузпата отсъдена за съприкосновение между него и Роналд Араухо.

Седем минути по-късно пък Ювентус организира чудесна атака, която беше завършена с акробатично изпълнение на Уестън Маккени. Така за първи път в своята история Барса допусна два гола до 20-ата минута като домакин в турнира.

Малко след подновяването на играта Клеман Ленгле игра с ръка в наказателното поле на Барса, съдията даде авантаж и последва удар на Аарън Рамзи, който беше избит от Марк-Андре Тер Стеген в корнер.

Главният рефер Тобиас Щилер обаче получи сигнал от ВАР да прегледа ситуацията и така той реши да даде втора дузпа за “бианконерите” в мача. Тя отново беше реализирана от Роналдо, като това беше неговият гол номер 650 в 860 мача за клубни отбори.

Португалецът влезе в историята и с още едно положение – той стана първият играч, реализирал две дузпи в един мач във вратата на Барселона в двубой от Шампионската лига.

Четвърт час преди края и Леонардо Бонучи прати топката в мрежата зад Тер Стеген след центриране от ъглов удар, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

БАРСЕЛОНА – ЮВЕНТУС 0:3 (0:2)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Кристиано Роналдо (13-дузпа), 0:2 Уестън МакКени (20), 0:3 Кристиано Роналдо (52-дузпа)

Барселона (4-2-3-1): Марк-Андре Тер Стеген – Сержиньо Дест, Роналд Араухо, Клеман Ленгле, Жорди Алба – Миралем Пянич, Френки де Йонг – Франсиско Тринкао, Педри, Антоан Гризман, Лионел Меси

Треньор: Роналд Куман

Ювентус (4-4-2): Джанлуиджи Буфон – Данило, Леонардо Бонучи, Матайс де Лихт, Алекс Сандро – Хуан Куадрадо, Артур, Уестън МакКени, Аарън Рамзи – Алваро Мората, Кристиано Роналдо

Треньор: Андреа Пирло

Съдия: Тобиас Щилер (Германия)

Стадион: „Камп Ноу” (Барселона)