Юве не срещна трудности при домакинството си на Дженоа (ВИДЕО)
Точни за "Старата госпожа" бяха Хуан Куадрадо и Пауло Дибала.

Отборът на Ювентус постигна лесна победа над Дженоа с 2:0 у дома в двубой от 16-ия кръг на Серия „А”. Домакините владееха инициативата през цялата среща и можеха да се поздравят и с по-убедителен успех, но многото пропуски и отличните изяви на вратаря на “грифоните” Салваторе Сиригу не позволиха това да се случи.

“Бианконерите” откриха резултата в 9-ата минута, когато Хуан Куадрадо завъртя отлично кълбото от ъглов удар и хвана Сиригу неподготвен, който не се ориентира по най-добрия начин в ситуацията, а топката влетя в мрежата му.

По този начин колумбиецът стана осмият футболист в Серия “А”, който бележи директно от корнер.

В 82-ата минута Ювентус окончателно сложи точка на спора с втори гол. Бернардески нахлу към наказателното поле на “грифоните” и пусна топката към Пауло Дибала, който с хубав изстрел с левия крак оформи крайното – 2:0.

С победата възпитаниците на Масимилиано Алегри излязоха на петата позиция във временното класиране с актив от 27 точки, докато Дженоа се намира на 18-ото място с 10 пункта.