Ювентус зарадва Алегри с победа над Удинезе за мач номер 300
Пауло Дибала и Уестън Макени бяха голмайсторите на "Алианц Стейдиъм"

Ювентус успя да победи с 2:0 Удинезе при домакинството си от 22-ия кръг на Серия А. Пауло Дибала и Уестън Макени бяха голмайсторите за торинци, а те зарадваха треньора си Масимилиано Алегри, който записа мач №300 начело на “бианконерите”.

Още в 19-та минута аржентинецът откри след бърза триходова акция започнала от Артур, минала през Кийн, който с едно докосване изведе Дибала сам срещу Падели и с левия крак реализира.

Интересното беше, че той не изрази почти никаква радост от попадението и засили спекулациите, че е напът да си тръгне от Юве.

След почивката Ювентус свали темпото и това позволи на Удине да ги натисне в тяхното наказателно поле, но пред Шчезни липсваха 100%-ви възможности.

В 79-та минута Макени сложи точка на спора с втори гол, след като засече с глава центриране на Де Шильо отляво.

Така Ювентус събра 41 точки и се изравни с Аталанта на четвъртото място, като утре бергамаските приемат Интер. Удинезе пък остава 14-ти с 20 пункта.