"Баварците" определено не показаха най-доброто си лице в Испания.

Испанският Виляреал се възползва от слабото представяне на немския гранд Байерн Мюнхен и се наложи с минималното 1:0 над своя далеч по-именит съперник в първи четвъртфинален сблъсък между двата тима от Шампионската лига.

Възпитаниците на Унай Емери успяха да вземат преднина над “баварците” преди реванша следващата седмица на „Алианц Арена”, а единственото попадение в срещата реализира Арно Данжума още в 8-ата минута от двубоя.

Гостите могат да бъдат доволни от този резултат, тъй като направиха куп грешки и само късметът ги спаси от по-тежко поражение на “Естадио де ла Серамика”.

По този начин впечатляващият рекорд на Байерн от 22 мача без допуснато поражение при гостуване в европейските клубни турнири падна.

Победителят от реванша в Мюнхен по всяка вероятност ще се изправи в следващата фаза от турнира срещу Ливърпул, тъй като “мърсисайдци” се наложиха с 3:1 над Бенфика в Лисабон.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Виляреал: 13. Херонимо Руи, 12. Первис Еступинян, 4. Пау Торес, 3. Раул Албиол -к, 8. Хуан Фойт, 5. Даниел Парехо, 6. Етиен Капу, 19. Франсис Коклен, 17. Джовани Ло Селсо, 15. Арнаут Данжума, 7. Жерар Морено

Резерви: 1. Серхио Асенхо, 2. Марио Гаспар, 9. Пако Алкасер, 10. Висенте Ибора, 11. Саму Чуквуезе, 14. Ману Тригерос, 20. Рубен Пеня, 21. Йереми Пино, 22. Аиса Манди, 23. Мой Гомес, 24. Алфонсо Педраса, 25.Серж Орие

Старши треньор: Унай Емери

Байерн Мюнхен:  1. Мануел Нойер – к, 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йозуа Кимих, 42. Джамал Мусиала, 11. Кингсли Коман, 25. Томас Мюлер, 7. Серж Гнабри, 9. Роберт Левандовски

Резерви: 26. Свен Улрайх, 36. Кристиан Фрухтл, 3. Омар Ричардс, 4. Никлас Зуле, 8. Леон Горецка, 10. Лирой Сане, 14. Паул Уанер, 18. Марсел Забитцер, 22. Марк Рока, 23. Тангу Нианзу, 40. Малик Тилман, 44. Йосип Станишич

Старши треньор: Юлиан Нагелсман