Златната резерва Вегхорст измъкна Нидерландия срещу Полша
Пълен обрат за "лалетата" и три точки за старт на Евро 2024

Нидерландия започна по перфектния за тях начин участието си на Евро 2024, записвайки победа с 2:1 над Полша в първия мач от група D на турнира. “Лалетата” първи допуснаха попадение, но успяха да направят пълен обрат в победен гол на златната резерва Ваут Вегхорст.

Поляците излязоха без голямата си звезда Роберт Левандовски, но неговият заместник на върха на атаката – Адам Букса, вкара след изпълнение на корнер в 16-та минута и изненада Нидерландия.

Момчетата на Роналд Куман обаче бързо се съвзеха и в 29-та минута Коди Гакпо получи след центъра, напредна и с изстрел извън наказателното поле матира Шчесни, който беше излъган от отклонена топка в негов бранител.

Нидерландия започна много активно и втората част, но въпреки много положения, голът липсваше. Това накара Роналд Куман да направи смяна на върха на атаката си и пусна Ваут Вегхорст вместо Мемфис Депай. Тареанът имаше нужда от само три минути след като се появи в игра.