Айнтрахт и Унион Берлин с победи, влезнаха в топ 3 на Бундеслигата
Шалке 04 бе разбит във Франкфурт и продължава да затъва

Айнтрахт Франкфурт постигна очаквана победа с 3:0 в домакинството си на Шалке 04 в среща от 16-ия кръг на Първа Бундеслига. Успехът изкачи отбора на второто място, като “орлите” събраха актив от 30 точки и са на пет зад лидера Байерн Мюнхен. Шалке 04 пък продължава да затъва и е на последното място с 9 точки, като вече е на шест пункта от спасителната зона.

За Айнтрахт това бе трета победа в последните четири шампиоантни мача. Попаденията днес срещу “кралскосините” реализираха Линдстром, Боре и Бута.

В друга среща от кръга Унион Берлин постигна много важна победа срещу Хофенхайм с 3:1 у дома и се намести в топ 3 на класирането. Берлинчани също имат 30 точки, колкото и четвъртият Фрайбург, който бе разгромен с 0:6 от Волфсбург като гост.

Унион Берлин изоставаше с 0:1 на почивката, след като Бебу даде аванс на Хофе. Данило Доеки вкара две попадения в 73-ата и 89-ата минута за “червено-белите”, а крайният резултат 3:1 оформи Джеми Левелинг.