Айнтрахт стана поредната жертва на головата машина Байерн
Тимът на Ханзи Флик спечели с 5:0, Левандовски с хеттрик

Байерн Мюнхен продължава да мачка съперниците си, а днес поредна жертва на головата машина на Ханзи Флик стана Айнтрахт. Баварците спечелиха с 5:0 у дома, а отново главно действащо лице бе Левандовски. Полякът записа хеттрик, а с по едно попадение се отчетоха резервите Лерой Сане и Джамал Мусиала.

Тон на головата фиеста на „Алианц Арена“ даде Левандовски в 10-ата минута след асистенция на Коман, а в 26-ата нападателят записа втория си гол в мача. След час игра полякът оформи своя хеттрик, убивайки интригата в мача.

Левандовски бе заменен в 68-ата, а четири по-късно Лерой Сане огорчи гостите от Франкфурт за четвърти път в мача с великолепно изпълнение с левия крак.

Крайното 5:0 оформи 17-годишният Джамал Мусиала в добавеното време на мача.

Така Байерн има една единствена загуба от началото на сезона във всички турнири – сензационното 1:4 от Хофенхайм в Бундеслигата.