Алавес пропиля два гола аванс и загуби визитата си на Бетис
Борещият се за оцеляване тим на Абелардо допусна поражение с 2:3, след като водеше до 61-ата с две попадения

Бетис записа четвърта поредна победа в Ла Лига, след като се наложи трудно с 3:2 над гостуващия Алавес.

Домакините изоставаха до почивката с два гола, но успяха да стигнат до пълен обрат и да вземат пълния комплект точки. И трите попадения бяха дело на резерви – Борха Иглесиас и Хоакин.

След 12 минути игра Хоселу даде преднина на борещия се за оцеляване Алавес, а в 24-ата Едгар Мендес удвои.

Час след началото на двубоя започна и обратът. В 60-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а минута по-късно Борха Иглесиас бе точен от бялата точка.

В 81-ата Хоакин възстанови равенството, а седем по-късно Иглесиас вкара и втория си гол, оформяйки крайното 3:2.

Бетис има 42 точки и се намира на 6-ата позиция, докато Алавес остава на 19-о място с 22 точки.