Андерлехт изненада Виляреал и продължава похода си в Европа
Белгийският гранд се класира на 1/4-финалите в Лига на Конференциите

Андерлехт поднесе изненада в 1/8-финалите на Лига на Конференциите, след като елиминира испанския Виляреал. Белгийският тим спечели с 1:0 като гост и след 1:1 в първия мач се класира на четвъртфиналите на третия по сила клубен турнир в Еворпа.

Андерлехт, който елиминира Лудогорец в предходната фаза, бе в ролята на аутсайдер за сблъсъка с Виляреал. “Жълтата подводница” доминираше сериозно, но не успя да вкара попадение, отправяки над 20 удара към вратата на противника.

В герой за Андерлехт се превърна бившият футболист на Лестър – Исам Слимани. Алжирският нападател се появи от пейката в 63-ата минута. Малко след това получи жълт картон, но в 73-ата минута проноиза Пепе Рейна за 0:1.

Андерлехт запази аванса си от един гол до последния съдийски сигнал и намери място сред най-добрите 8 на Лига на Конференциите.

Напред в турнира очаквано продължава и френският Ница. “Червено-черните” сразиха Шериф Тираспол с 3:1 у дома, като с общ резултат 4:1 са сред 1/4-финалистите.