"Трите лъва" достигат 1/2-финал на Европейско първенство за второ поредно издание

Англия продължава да не впечатлява с изявите си на Евро 2024, но това не пречи да записва исторически постижения. В събота “трите лъва” преодоляха 1/4-финалната фаза, след като победиха Швейцария с изпълнения на дузпи, за да продължат похода си в Германия.

Редовното време и продълженията завършиха наравно 1:1, което пък маркира четвъртото поредно равенство на англичаните след 90 минути. Това обаче не се оказва фатално за тях до момента, след като не само спечелиха групата си, но и надвиха Словакия и Швейцария в елиминационната фаза.

С достигането си до фазата на най-добрите четири, Англия написа история като за пръв път играе поредни 1/2-финали на Европейски футболни финали. Преди три години на Евро 2020, “трите лъва” елиминираха Дания с 2:1, за да се класират на финала на “Уембли”, загубен от Италия на дузпи.

Тази година англичаните ще се стремят към реванш, а за да стигнат до финалната среща, ще трябва да преборят коравата Нидерландия, която в събота вечер победи Турция с 2:1.