Анхелиньо даде безценен аванс на РБ Лайпциг
Германците докосват финала, след като надиграха Рейнджърс в тактическо надхитряне

С гол на Анхелиньо пет минути преди края РБ Лайпциг победи с 1:0 шотландския Глазгоу Рейнджърс, за да вземе минимален, но изключително ценен аванс в първия полуфинален двубой на Лига Европа.

Преди почивката съперниците заложиха на тактическото надлъгване, като голови положения пред двете врати на практика липсваха.

Домакините се наслаждаваха на превъзходство във владението на топката, но така и не успяха да се възползват от преимуществото си в този компонент.

След почивката играта стана малко по-открита, но единственият гол стана факт едва в 85-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Рейнджърс топката бе избита, но право на крака на Анхелньо, който с мощен шут от въздуха изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Алън МакГрегър.

Зрелищният гол позволи на РБ Лайпциг да вземе минимален аванс от един гол преди реванша в Глазгоу, който е след седмица.

РБ Лайпциг – Рейнджърс 1:0 (0:0)

Голмайстор: 1:0 Анхелиньо (85)

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи – 32. Йошко Гвардиол, 16. Лукас Клостерман, 23. Марсел Халстенберг – 39. Бенямин Хенрикс, 27. Конрад Лаймер, 14. Тайлър Адамс, 3. Ахелиньо – 25. Дани Олмо, 18. Кристофър Нкунку, 17. Доминик Шобошлай

резерви: 13. Филип Чаунер, 31. Хосеп Мартинес, 9. Юсуф-Юрари Поулсен, 10. Емил Форсберг, 22. Норди Мукиеле, 33. Андре Силва, 37. Ларс Раебигер, 38. Уго Новоа, 42. Давид Леле

старши треньор: Доменико Тедеско

Рейнджърс: 1. Алън МакГрегър – 2. Джеймс Тавърниър, 6. Конър Голдсън, 3. Калвин Бейси, 31. Борна Баришич – 8. Райън Джак, 4. Джон Лундстрам – 17. Джо Арибо, 18. Глен Камара, 14. Райън Кент – 23. Скот Райт

резерви: 28. Роби МакКори, 33. Джон МакЛафлин, 9. Амад Диало, 10. Стивън Дейвис, 19. Джеймс Сандс, 26. Леон Балогън, 30. Фешън Сакала, 37. Скот Арфилд. 43. Леон Кинг, 51. Алекс Лоури, 58. Коул МакКинън, 64. Адам Дивайн

старши треньор: Джовани ван Бронкхорст