Антверп попари и Тотнъм
Белгийците оглавиха класирането в групата на Лудогорец с 6 точки

Стабилният в защитен план Антверп надигра фаворита Тотнъм с 1:0 в среща от група J на Лига Европа, като победата изстреля белгийците на върха на таблицата.

Антверп, който преди седмица победи и Лудогорец с 2:1 при гостуването в Разград, е начело с 6 точки, следван от Шпорите и ЛАСК – с по 3 пункта и българския шампион, който все още е без актив.

Единственият гол в напрегнатия мач в Антверп реализира Лиор Рафаелов през първото полувреме, след като получи удобно подаване от Диомерси Мбокани, който се възползва от грешка на Бен Дейвис.

По време на почивката босът на гостите от северен Лондон Жозе Моуриньо направи четири промени в своя състав – Ло Селсо, Деле Али, Бергвайн и Винисиус бяха заменеи от Хьойберг, Ламела, Лукас Моура и Хьон-мин Сон, но и това не помогна за промяна на негативния резултат.

Нещо повече, Антверп пропиля някои отлични възможности за втори гол.

След двубоя португалският бос на Тотнъм заяви, че след края на първото полувреме му се е искало да смени не 4, а 11-те играчи на своя тим.

След седмица белигийците приемат ЛАСК Линц, а Тотнъм гостува на Лудогорец.