Арда отпадна след тежка загуба в Израел
Отборът от Кърджали напусна надпреварата в Лигата на конференциите без дори да реализира гол в мачовете с Апоел (Беер-Шева)

Финалистът в турнира за Купата на България Арда (Кърджали) отстъпи на израелския Апоел (Беер-Шева) с 0:4 в мача-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите и отпадна от новосформирания турнир.

Съставът, предвождан от Николай Киров, който дебютира в европейските клубни надпревари, загуби и първата среща на „Арена Арда“ с 0:2, като по този начин бе елиминиран с общ резултат 0:6.

Апоел намери верния път към вратата на Иван Караджов още в 5-ата минута, когато техничният удар на Елтон Аколатсе технично се оказа неразрешим ребус за българския страж – 1:0.

Арда опита да отвърне на предизвикателството, като Лъчезар Котев, Иван Коконов и Спас Делев създадоха напрежение пред вратата на домакините.

Против логиката на играта обаче тимът от Беер-Шева дублира преднината си още преди да е изтекъл половин час игра.

Милен Желев игра с ръка в наказателното поле, а Рамзи Сафури превърна отсъдената дузпа в гол, независимо че Караджов съумя да докосне топката в опита си да парира удара от бялата точка – 2:0.

Интригата в дуела бе напълно унищожена двайсет минути преди края, когато резервата Дор Миха бе изведен сам срещу Караджов, стражът на Арда изби удара му, но Юджийн Анса не се нуждаеше от покана, за да прати топката в опразнената врата – 3:0.

Това попадение съвсем обезсърчи българския тим, който инкасира и четвърти гол. В 84-ата минута Ротем Атуел демонстрира завидна техника, комбинира с Анса, който му върна топката, а 23-годишният футболист направи безпомощен Караджов за 4:0 с най-красивия гол за вечерта.

АПОЕЛ (БЕЕР-ШЕВА) – АРДА 4:0 (2:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Елтон Аколатсе (5), 2:0 Рамзи Сафури (31-дузпа), 3:0 Юджийн Анса (71), 4:0 Ротем Атуел (84)

Апоел Беер-Шева: 1. Ариел Харуш, 30. Ор Дадиа (50′ 5. Абу Абаид), 4. Мигел Витор, 18. Еитан Тиби, 3. Давид Кетьенс, 35. Мариано Барейро, 26. Роеи Гордана (60′ 10. Дор Мича), 7. Рамзи Сафури (68′ 77. Роем Атуел), 14. Елтон Аколатсе (60′ 21. Петручи), 11. Сагив Йенезкел (60′ 9. Етей Шехтер), 3. Юджийн Ансах

Резерви: 36. Елиаси, 55. Глазер, 5. Абу Абаид, 9.Етей Шехтер, 10. Дор Мича, 12. Соломон, 15. Йосефи, 17. Мадмон, 21. Петручи, 77. Роем Атуел, 99. Швиро

Треньор: Рони Леви

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов – к, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 27. Емил Мартинов (73′ 19. Румен Руменов), 80. Лъчезар Котев, 20. Деян Лозев, 10. Светослав Ковачев (55′ 98. Тонислав Йорданов), 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев (72′ 33. Иван Тилев)

Резерви: 23. Месут Юсуф, 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 77. Илия Юруков, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Николай Киров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Емил Мартинов (Арда)

СЪДИЯ: Даниеле Довери