Жълто-черните на Азрудин Валентич с катастрофален старт - три загуби в три мача

Бойкият тим на Арда нанесе пореден болезнен удар по самочувствието на бронзовия медалист от миналия сезон – Ботев (Пловдив), поздравявайки се с комфортна победа с 2:0 при гостуването си в Града под тепетата.

Арда бетонира Ботев (Пловдив) на дъното 1

Това бе третата поредна загуба за състава на Азрудин Валентич, който е единственият в Първа лига без точков актив.

Нещо повече, Жълто-черните се нуждаеха от напомпване на увереността преди срещата-реванш в Лигата на конференциите срещу АПОЕЛ (Никозия), но за пореден път демонстрираха смущаваща посредственост.

Арда подпечата победата си, след като се разписа по веднъж във всяко едно от полувремената.

Десетина минути преди почивката Иван Тилев бе изведен зад отбраната на Канарчетата от Светослав Ковачев с чудесен диагонален пас и с хладнокръвен завършващ удар прати топката покрай Георги Аргилашки.

Арда бетонира Ботев (Пловдив) на дъното 2

Страничният съдия размаха флага си, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, се видя, че Роберто Пунчец покрива засадата и голът оцеля – 1:0.

В 54-ата минута Арда нанесе втори удар – Тилев центрира, Милен Стоев притисна Дилан Мертенс и бранителят на домакините сгреши, предоставайки топката на Ласана Н’диайе.

Той от своя страна си нагласи топката и от няколко метра я прати в мрежата на Ботев, разписвайки се във втори пореден мач.

Победата в Пловдив изстреля тима на Александър Тунчев на третата позция във временното класиране с 6 точки от три мача.

В следващия кръг Арда посреща Септември (София), а Ботев ще гостува на Локомотив (София).

Снимки: start-photo.bg

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – АРДА 0:2 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Иван Тилев (36), 0:2 Ласана Н’диайе (54)

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки – 44. Роберто Пунчец (46′ – 23. Димитър Тонев), 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев (капитан) –  17. Николай Минков (87′ – 27. Атанас Чернев), 6. Дилан Мартенс (61′ – 21. Точукву Ннади), 22. Реда Рабей (72′ – 30. Юго Ази), 15. Джеймс Етоо – 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич (72′ – 14. Бисер Бонев), 10. Емануел Току

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 27. Атанас Чернев, 30. Юго Ази, 14. Бисер Бонев, 23. Димитър Тонев, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм

Старши треньор: Азрудин Валентич

Арда: 36. Васил Симеонов – 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев – 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (кaпитан) – 10. Светослав Ковачев (83′ – 26. Ел Мами Тетах), 70. Христо Иванов (80′ – 8. Милен Желев), 33. Иван Тилев (71′ – 17. Иван Коконов), 18. Ласана Н’диайе (80′ – 9. Тонислав Йорданов)

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах