Арда и Струмска слава не излъчиха победител
Иван Коконов точен за кърджалийци

Финалистът в турнира за Купата на България Арда завърши наравно – 1:1, със Струмска слава (Радомир) във втората си контрола по време на предсезонната подготовка подготовка.

В момента кърджалийци, които се готвят за дебютно участие в европейските клубни турнири, са на лагер в Разлог.

Спарингът започна с превъзходство на състава, предвождан от Николай Киров,  като пръв до опасно положение стигна Иван Коконов след четвърт час игра. Малко след това пък Лъчезар Котев отправи далечен удар към вратата на радомирци.

Против логиката на играта обаче Струмска слава поведе в резултата. В 30-ата минута Джон успя да се разпише с далечен удар – 0:1.

Още преди края на първото полувреме обаче Коконов, който преди това уцели страничната греда, възстанови равенството – 1:1.

След почивката и двамата треньори направиха промени в съставите. В 85-ата минута Георги Атанасов отне топката, напредна в наказателното поле на радомирци, но не успя да донесе победата на Арда.