Арда надделя над десет от Спартак Варна
С победата Арда се изравни по точки с Левски и Славия

Арда направи поредна важна крачка към класиране в първата шестица на efbet Лига след домакинска победа с 2:0 над новака Спартак Варна в последния мач от 22-рия кръг на българското футболно първенство.

Головете за тима от Кърджали реализираха Станислав Иванов в 53-тата минута това бе първи гол, след завръщането му в родното първенство и Иван Тилев в 86-ата.

Спартак игра през цялата втора част с човек по-малко, тъй като в 42-рата минута ветеранът Александър Цветков извърши груб фаул в краката на Абубакар Тунгара и бе изгонен с директен червен картон от главния съдия Георги Кабаков.

С победата Арда събра 35 точки, с които разделя шесто-осмо място с отборите на Левски и Славия. Спартак е на последното 16-о място в подреждането с 12 точки, на четири от 15-ия Хебър.