Тимът на Николай Киров притисна отборите в топ 3, Жуниньо вкара и двете попадения за "сините"

Арда спечели с 2:0 гостуването си на Ботев Пловдив в мач от 17-ия кръг на родното първенство efbet Лига. Със срещата в Коматево се поднови елитната ни дивизия, а тимът от Кърджали стоеше доста по-добре на терена и заслужено спечели. И двете попадения за “сините” реализира бразилецът Жуниньо.

Двубоят започна с лек превес на домакините. В 10-ата минута Реда Рабей се измъкна от Иван Коконов и пробва удар от 22-23 метра, но вратарят на гостите Иван Караджов изби в корнер.

Две минути по-късно Арда откри резултата. Жуниньо и Спас Делев комбинираха в наказателното поле на “жълто-черните” и бразилецът прати топката в мрежата на съперника – 0:1.

В 29-ата минута Славчо Шоколаров опита изненадващ удар от пряк свободен удар, но топката срещна външната страна на мрежата на вратата на Арда.

В 44-ата минута Арда имаше страхотен шанс за втори гол. Удар на Спас Делев бе спасен от Аргилашки, след което топката попадна в Деян Лозев, чийто удар срещна напречната греда.

Три минути след началото на втората част Славчо Шоколаров отправи коварен удар към вратата на Иван Караджов, но стражът на гостите изби в корнер.

В 53-ата минута Жуниньо отбеляза втория си гол в мача и второ попадение за Арда. Славчо Шоколаров сбърка пред собствената си врата и бразилецът отне топката, след което се справи с бранител на съперника и с мощен удар вкара за 0:2.

Няколко минути по-късно Кевин Янсон от домакините нацели напречната греда при удар от фаул. В 73-ата минута пък Иван Караджов спаси опасен шут на Атанас Илиев и гостите останаха с два гола преднина.

До края на двубоя имаше няколко ситуации пред двете врати, но нов гол на футболен комплекс “Ботев 1912” не падна и Арда се поздрави със солиден успех.

С тази си победа тимът на Николай Киров събра 32 точки на 4-ото място и е само на една от Локомотив Пловдив и ЦСКА, докато Ботев Пловдив остана с 14 точки на 12-ото място.

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев (капитан), 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов, 10. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 3. Па Конате, 18. Емануел Току, 26. Мите Цикарски, 9. Атанас Илиев

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 37. Жуниньо, 71. Пламен Крумов (капитан)