Арда не сбърка срещу предпоследния Пирин
"Орлите" продължават да са без победа

Арда (Кърджали) се наложи с минималното 1:0 над Пирин (Благоевград) в мач от 8-мия кръг на efbet лига. Кърджалии продължиха добрата си серия и вече заемат осмата позиция с актив от десет точки.

Гостите владееха събитията на терена и създаваща повече положения през първата част. Те обаче материализираха натиска си едва в нейния край.

Първото попадение в срещата бе дело на Томислав Йорданов. До него се стигна след като Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле на Пирин при удар на Иван Тилев. Без да изненадва никой Йорданов взе топката и изпълни наказателния удар, но пропусна. За негово щастие обаче се стигна до добавка и този път той бе безгрешен.

Крайният резултат оформи другия голаджия на “синьо-белите” Преслав Боруков с гол в 88-та минута.

За Пирин това е пореден мач без победа и без дори спечелена точка. Благоевградчани са предпоследни с актив от само една точка – точно колкото има и последния Етър (Велико Търново). Те се нуждаят от спешни промени в тима си ако искат да избегнат изпадането през този сезон както съумяха да направят и през миналия.