Арда победи Ботев Пловдив с 1-0 след груба грешка на гостите
"Канарчетата" завършиха срещата с 10 души на терена.

Арда продължава феноменалната си серия у дома и успя да спечели срещу Ботев Пловдив с 1-0.

Иван Тилев беше най-съобразителен след груба грешка в защитата на „Канарчетата“ през втората част и отбеляза единственото попадение за успеха на неговия отбор в сблъсъка от 9тия кръг на родното първенство. След тази победа домакините се изкачиха до 6тото място с 14 точки като остават на 2 точки зад Ботев Пловдив.

Гостите имаха шанс да открият резултата още в 3тата минута, но Ехидже Укакине успя да намери Вини Трибуле в наказателното поле на домакините.

Арда вкара своя гол в 59тата минута като това беше първия точен удар на кърджалици в двубоя като Иван Тилев останал очи в очи с вратаря на „Канарчетата“ не сгреши.

Само 3 минути по късно ситуацията за гостите стана още по-лоша, защото те останаха с 10 души на терена след като Йонас Там си изкара директен червен картон.

Въпреки че играчите на Душан Керкез бяха с човек по-малко, те имаха инициативата до края на срещата като опитаха да изравнят на всяка цена, но така и не успяха да реализират и си тръгват победени от „Арена Кърджали“.