Арда премина и през Етър за пета поредна победа в шампионата
Пети пореден успех за Арда, а положението на Етър се влошава все повече

Арда записа пети пореден успех в родния елит след класическа победа срещу Етър с 3:0 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Точни за успеха бяха Преслав Боруков на два пъти и Станислав Иванов. Победата изкачи кърджалийци до третото място във временното класиране с 22 точки, докато Етър остава на дъното със само 4 пункта.

Резултатът бе открит в 7-ата минута. Радослав Цонев изпълни корнер, а неговото центриране намери Преслав Боруков на границата на вратарското поле. Нападателят не остави шансове на Мартин Величков след прецизен изстрел с глава. Това е шести гол за Боруков от началото на сезона в efbet Лига.

В 58-ата минута вратарят на гостите от Велико Търново допусна сериозна грешка и подари топката на Станислав Иванов. Той запази самоообладание, финтира Мариян Иванов и с прецизен удар по земя в левия ъгъл удвои. Изстрелът му срещна страничната греда преди топката да попадне в мрежата.

10 минути по-късно Преслав Боруков отбеляза втория си гол в срещата, с което направи резултата класически. Мартин Стойчев и Иванов направиха двойно подаване по дясното крило, а десният бек продължи към Боруков, който нямаше как да пропусне.

В 75-ата минута Тонислав Йорданов бе изведен сам срещу Величков, но ударът му премина над напречната греда. Секунди след това, гол на Арда бе отменен заради засада на нападателя.

Следващият мач за Арда ще бъде гостуване на Славия, докато Етър ще приеме Хебър.