Арда превзе крепостта край Царевец и е на 1/4-финал
Момчетата на Николай Киров нанесе първото домакинско поражение на Етър след пристигането на Александър Томаш

Напорист Арда си осигури място в четвъртфиналите в турнира за Купата на България, надделявайки над Етър с 1:0 на стадион “Ивайло” във Велико Търново.

Тимът на Николай Киров нанесе първото домакинско поражение на Виолетовите, след като Александър Томаш пое юздите в Старопрестолния град, след попадение на Иван Тилев.

В 33-ата минута той се възползва от грешка на стража на домакините Анатоли Господинов, който не успя да избие добре топката след центриране на Иван Коконов и реализира единствения гол в мача.

Арда превзе крепостта край Царевец и е на 1/4-финал 1

Томаш реагира с включването на тарана Преслав Боруков още в началото на второто полувреме и именно той пропусна да възстанови статуковото след пас на Кольо Станев.

Арда обаче бързо показа, че няма никакво намерение да изпуска инициативата и след нова разконцентрирана изява на Господинов при скоростна атака на гостите Коконов бе близо до второ попадение.

В последните минути Етър хвърли усилия, но без да успее да създаде опасно голово положение пред вратата на Иван Караджов.

ЕТЪР – АРДА 0:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Иван Тилев (33)

Етър: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 20. Яни Пехливанов (70′ 16. Симеон Мечев), 71. Венелин Филипов (46′ 6. Пламен Крачунов), 3.Хосе Кордоба, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 18. Николас Фемия (46′ 99. Преслав Боруков), 7. Милчо Ангелов

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Георгиев, 13. Никола Таравел, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов