Арда продължава да се бори за 7-ото място след успех над Локо Сф
Отборът на Александър Тунчев запази шансовете си за мястото, което дава право на участие на бараж за класиране в ЕКТ.

Локомотив София отстъпи на Арда Кърджали у дома в първия двубой от 34-ия кръг в родната efbet Лига.

Възпитаниците на Станислав Генчев преклониха глава пред “сините вълци”, които триумфираха с успеха с 3:1 на стадиона в “Надежда”.

Снажният защитник Алекс Петков даде аванс в резултата на гостите още в 6-ата минута, когато реализира с глава след хубаво центриране от пряк свободен удар на Иван Тилев.

В 37-ата минута Светослав Ковачев удвои преднината на Арда след асистенция от страна на Преслав Боруков.

Столичните “железничари” върнаха един гол в 56-ата минута чрез Алан Диас, който бе точен с глава след центриране от корнер на Антонио Вутов, но силите на Локомотив София до края не стигнаха поне за частичен обрат.

Дори се случи обратното – Арда реализира нов гол, който падна в 90-ата минута, а в негов автор се превърна Ласана Ндиайе.

Снимка: startphoto.bg

Локомотив София – Арда Кърджали (1:3)

0:1 Алекс Петков (6′)

0:2 Светослав Ковачев (37′)

1:2 Алан Диас (56′)

1:3 Ласана Ндиайе (90′)

Локомотив София1. Бабукар Гайе, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 11. Карлос Франса

Старши треньор: Станислав Генчев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов