Тимът на Николай Киров записа девети пореден мач без загуба

Отборите на Арда и Лудогорец завършиха наравно 2:2 в отложен двубой от 8-ия кръг на efbet Лига. Спас Делев и Жуниньо се разписаха за домакините, докато Кирил Десподов и Дариуш Григоре бяха точни за „зелените“.

Домакините от Арда имаха възможност да открият резултата срещу шампионите още в първата минута на мача. Спас Делев напредна по лявото крило след грешка в защитата на съперника и пусна успеден пас на вратата, но колегата му в атака Иван Коконов не успя да засече топката.

Осем минути след това Лудогорец отговори с много добра атака. Антон Недялков получи отличен пас по левия фланг и комбинира с Елвис Ману, който стреля неточно. Само две минути по-късно „орлите“ вкараха първото попадение в мача. Кирил Десподов се озова на чудесна позиция очи в очи с Иван Караджов и прати топката в мрежата на противника за 0:1.

Арда реагира много бързо и възстанови равенството в 17-ата минута. Светльо Дяков допусна грешкав центъра на терена и подари топката на Иван Коконов, който напредна в половината на съперника. Спас Делев пък моментално се впусна в предни позиции и получи отличен извеждащ пас, след което с хлъднокръвен удар не остави шансове на Пламен Илиев за 1:1.

В 30-ата минута на двубоя на „Арена Арда“, играчите на Лудогорец имаха сериозни претенции да 11-метров наказателен удар, след като пас на Елвис Ману срещна ръката на Милен Стоев, но реферът Георги Давидов не отсъди дузпа. Шест минути преди края на първото полувреме Спас Делев можеше да направи пълен обрат за Арда, но този път Пламен Илиев спаси шута на нападателя на Арда и така първото полувреме завърши наравно 1:1.

Малко след подновяването на играта тимът на Лудогорец можеше да вкара второ попадение. Ману и Кешеру комбинираха в средата на терена, като първият нанесе опасен удар, но Иван Караджов спаси. Натискът на Лудогорец се увеличаваше и в 60-ата минута разградчани имаха чудесен шанс за гол. Кешеру намери Каули, който нахлу в наказателното поле и потърси Елвис Ману, чийто удар с глава премина покрай гредата.

Лудогорец заслужено поведе в резултата в 70-ата минута. Кирил Десподов прати отлично центриране от корнер в наказателното поле, а Драгош Григоре бе над всички и с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов – 1:2.

В 84-ата минута Арда си осигури точка от срещата. Иван Тилев се възползва от отлично центриране в пнелта и стреля с глава, като Пламен Илиев се намеси страхотно и предотврати попадение, но топката падна точно на крака на влезлия като резерва Жуниньо, който нямаше проблеми да прати кълбото в мрежата за крайното 2:2.

С това реми, тимът на Лудогорец вече събра 36 точки в класирането, като има три повече от втория Локомотив Пловдив и дори е с мач по-малко от „черно-белите“. В последната си среща за годината „орлите“ приемат Ботев Пловдив в неделя от 14:00 часа.

Отборът на Арда пък остана на 4-ата позиция в подреждането с 29 точки, като може да се смъкне до 5-ото място, ако Берое победи Монтана в събота.