Арда сломи Славия след забележителен обрат

Бойкият тим на Арда надигра Славия с 2:1 след удивителен обрат, включващ два гола в рамките на осем френетични минути в последния мач от шестия кръг на Първа лига.

Арда сломи Славия след забележителен обрат 1

Успехът позволи на тима от Кърджали, който все още не познава вкуса на поражението да се изкачи на третата позиция във временното класиране с 12 точки, само две зад лидера Берое и една зад шампиона Лудогорец.

Славия пък остана без победа и на предпоследното 13-о място с незавидния актив от 1 точка.

Двубоят започна с масиран натиск на домакините, а още в първите 10 минути завърналия се след задължителна карантина след положителен тест за коронавирус Спас Делев два пъти бе близо до откриване на резултата, но ударите му бяха парирани от ветерана Георги Петков.

Тимът на Николай Киров продължи да доминира, имайки сериозен териториален превес, но 44-годишният Петков се отличи с нова забележителна намеса след шут на Делев.

Против логиката на играта Белите излязоха напред в резултата шест минути преди почивката, когато Радослав Кирилов бе точен с глава след асистенция на Ертан Томбак – 0:1.

На почивката наставникът на домакините предприе ключова промяна, заменяйки Милен Желев с Радослав Василев.

След подновяването на играта Арда затегна обръча около наказателното поле на столичани, а десет минути след антракта тимът от Кърджали поиска дузпа, след като Матеус Леони бе повален, изпреварвайки Емил Стоев отляво в наказателното поле. Сигнал от Валентин Железов обаче не последва.

В ответната атака Христо Попадийн центрира в наказателното поле, където Калоян Кръстев прати топката с глава във вратата на Арда, но попадението му не бе зачетено заради нарушение, което нападателят извърши срещу Петко Ганев.

В 74-ата минута головата машина на домакините Коконов върна своя тим в мача –  след центриране от корнер, топката бе върната към него, а той хладноквърно успя да я насочи във вратата на Георги Петков.

В 82-ата минута Матеус Леони напредна по левия фланг и пусна в наказателното поле към Радослав Василев, който преодоля Радослав Терзиев и направи обрата за Арда пълен – 2:1.

В следващия кръг съставът на Николай Киров гостува на Черно море, а Славия се изправя срещу Царско село в двубой, в който се очаква повторен дебют да направи руският специалист Александър Тарханов.

АРДА – СЛАВИЯ 2:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Радослав Кирилов (39), 1:1 Иван Коконов (74), 2:1 Радослав Василев (82)

Жълти картони: Христо Попадийн (Слав), Емил Стоев (Слав), Румен Руменов (Арда)

Арда: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (46′ 99. Радослав Василев), 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев (70′ 15. Муса Адад), 17. Иван Коконов (89′ 7. Михаил Александров), 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (58′ 19. Румен Руменов)

Резерви: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 7. Михаил Александров, 15. Муса Адад, 19. Румен Руменов, 80. Лъчезар Котев, 99. Радослав Василев

Славия: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17.Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков (84′ 23. Емил Виячки), 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов, 73. Венцислав Бенгюзов (50′ 71. Емил Стоев), 20. Филип Кръстев (68′ 93. Калоян Кръстев), 9. Калоян Кръстев ( 66′ 8. Димитър Рангелов)

Резерви: 13. Светослав Вуцов, 8. Димитър Рангелов, 18. Димитър Стоянов, 71. Емил Стоев, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев, 93. Атанас Кабов