Арда удари Берое у дома, но “заралии” са на бараж за Европа
Старозагорци си гарантира седмата позиция в крайното класиране, което означава, че тимът на Петър Хубчев ще играе плейоф за класиране в европейските клубни турнири срещу Ботев Пловдив.

Отборът на Арда Кърджали надделя над Берое с минималното 1:0 у дома в среща от последния кръг в плейофната група за разпределение на местата от седмо до десето в Първа лига.

Въпреки поражението възпитаниците на Петър Хубчев се класираха за решителния бараж срещу Ботев Пловдив за място в Лигата на конференциите.

Арда удари Берое у дома, но "заралии" са на бараж за Европа 1

Тимът на Арда излезе напред в резултата още в 10-ата минута, когато Светослав Ковачев бе изведен добре в предни позиции, където той напредна, преодоля съпротивата на Бен Юсеф и със силен удар по земя не остави шансове на Генадий Ганев.

В 20-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле, а там Бен Юсеф стреля с глава, но без да затрудни особено Васил Симеонов.

7 минути преди края на първото полувреме Алиун Фал нахлу в наказателното поле и центрира остро, но Давиде Мариани се размина с топката. Все пак Абубакар Тунгара достигна до нея и нанесе плътен удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

Малко след подновяването на играта за второто полувреме Джонатан Перейра направи груба грешка в средата на терена и предостави топката на Светослав Ковачев, който опита да изведе добре Тонислав Йорданов, но защитник на Берое се намеси решително.

В 66-ата минута се появиха съмнения за дузпа за Арда за нарушение на Георги Динков срещу Ковачев, но съдията Георги Кабаков не свири 11-метров наказателен удар.

В 78-ата минута Симеон Мечев можеше да оформи равенството, след като бе отсъдена дузпа в полза на Берое, която бе свирена с помощта на ВАР за нарушение на Петко Ганев срещу Бен Юсеф. Мечев шутира силно, но за негово съжаление нацели напречната греда.

До края на срещата гостите натиснаха своя съперник и опитаха да вземат точката в мача, но до такова стечение на обстоятелствата не се стигна.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Арда: 36. Васил Симеонов – 8. Милен Желев, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 25. Давид Кики – 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев –  10. Светослав Ковачев, 33. Иван Тилев, 17. Иван Коконов (к) – 9. Тонислав Йорданов

Резерви: 71. Мартин Луков, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 22. Ел Мами Тетах, 27. Мaртин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 70. Христо Иванов

Старши треньор: Емил Кременлиев

Берое: 33. Генадий Ганев – 20. Стив Фуртадо, 5. Сиам Бен Юсеф, 15. Георги Динков (к), 43. Джонатан Перейра – 16. Симеон Мечев, 10. Серкан Юсеин- 8. Абубакар Тунгара, 7. Даниел Генов, 18. Давиде Мариани – 11. Алиун Фал

Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Петър Хубчев