Арда загуби от Динамо Москва в контрола от 120 минути
Тимът от Кърджали допусна първо поражение на турска земя

Арда бе надигран с 3:1 от руския гранд Динамо Москва в контролна среща, състояла се в Турция. Мачът се игра в необичаен формат от две полувремена от 60 минути. Попадението за българския тим вкара защитникът Умар Сако.

В средата на първото полувреме Динамо Москва поведе чрез Даниил Фомин, който засече с глава от близка дистанция.

В 42-рата минута московският гранд наказа груба грешка на Умар Сако. Тюкавин отне топката от защитника, напредна с топка в крака и вкара за 2:0.

В 57-ата минута Захарян бе оставен непокрит в пеналта и отбеляза за 3:0 в полза на Динамо.

Час игра след началото Сако намали преднината на съперника, след като засече центриране от корнер.

През второто полувреме попадения не паднаха. Руският национал Фьодор Смолов тормозеше отбраната на Арда, но защитниците на тима на Сашо Тунчев действаха по-концентрирано и предотвратиха опасни ситуации.

Това бе първо поражение за Арда на лагера в Турция. Преди тази среща тимът срази Аланияспор с 4:0 и надви Заря Луганск с 2:1.

Последната проверка на възпитаниците на Александър Тунчев на турска земя е срещу датския Вендсисел на 3 февруари.