Аржентина най-после победи в Перу
Гаучосите с първа победа в Страната на инките от 2004 година насам

Аржентина сложи край на 16-годишен период без победа в Перу с успех с 2:0 в Лима в квалификация за световното първенство през 2022 година.

Аржентина най-после победи в Перу 1

Гаучостите прибраха пълния комплект точки след голове на Николас Гонсалес и Лаутаро Мартинес през първото полувреме.

Успехът за тима на Лионел Скалони беше важен и от психолигическа гледна точка, тъй като върху формацията се изсипаха сериозни критики след домакинското равенство – 1:1, с Парагвай.

Аржентинците са втори в класирането в зона Южна Америка с 10 точки, две по-малко от временния лидер Бразилия, който надигра като гост Уругвай с 2:0.

Ансамбълът на Скалони излезе напред в резултата след 17 минути игра – Джовани Ло Селсо намери в наказателното поле Гонсалес, той се освободи и с много прецизен удар по диагонала оплете топката в мрежата.

Единайсет минути по-късно Мартинес дублира аванса на гостите след асистенция на Леандро Паредес.