Асистенция на Илиев помогна на Интер за младежката купа на Италия
Илиев бе заменен в 83 минута

Примаверата на Интер с Никола Илиев се класира на 1/2-финал за младежката Купа на Италия, след като победи с 2:1 Сампдория.

Българският талант продължава със силните игри за “нерадзурите”, като подаде на Денис Куратоло, който откри в 22-ата минута. В края на полувремето Александър Станкович покачи аванса на Интер. В 77-ата Даниеле Монтеваго върна един гол за Самп, но това не стигна и тимът на Интер до 19 години се класира напред в турнира. Илиев бе заменен в 83 минута от Франческо Еспосито.

За място на финала Интер ще спори срещу връстниците си от Рома, които победиха Наполи със същия резултат – 2:1.

Другата полуфинална двойка е Дженоа – Фиорентина. В състава на “ла виола” се откроява друг български талант – Димо Кръстев.