Аталанта направи нова издънка в Серия “А”
Бергамаските загубиха с 1:3 от Сампдория у дома

Аталанта започна ударно в Шампионска лига и разби с 4:0 Мидтиланд на Божидар Краев, но в Серия „А“ бергамаските допуснаха втора поредна загуба. В предходния кръг играчите на Гасперини записаха поражение с 1:4 от Наполи, а днес бяха близо до същия негативен резултат, след като отстъпиха у дома с 1:3 пред Сампдория.

Фабио Куалярела изведе гостите напред в резултата в 13-ата минута, а в края на полувремето не успя да удвои от дузпа.

Норвежецът Мортен Торсби увеличи преднината на Сампдория в 59-ата минута.

Резервата Запата даде надежда на Аталанта да вземе точка от мача в 80-ата след точно изпълнение на дузпа, но в добавеното време Янкто оформи крайното 1:3.

Така двата тима имат след днешната среща еднакъв брой точки – 9. Сампдория направи скок в таблицата, измествайки четвъртия Наполи.