Аталанта не срещна трудности у дома срещу Специя
Италиано отново не пусна Гълъбинов при загубата с 1:3 днес

Аталанта спечели с 3:1 домакинството си на Специя и се завърна в Топ 4 на Серия „А“.

Наставникът на гостите Винченцо Италиано направи пет смени, но въпреки негативния развой в мача, така и не пусна българина Андрей Гълъбинов, който изгледа двубоя от резервната скамейка.

Първото полувреме завърши без попадения, но в началото на втората част Аталанта бързо дръпна в резултата. Пашалич реализира в 53-ата минута, а две по-късно Нуриел удвои. Пашалич вкара втория си гол в 72-ата и шансовете за точка на Специя станаха минимални.

В 81-ата Пиколи върна едно попадение, но с това се изчерпаха силите на гостите, които в пети пореден мач нямат победа.

Аталанта е на 4-ото място с 52 точки, колкото има и третия Ювентус. „Бианконерите“ обаче са с по-добра голова разлика, като имат и два мача по-малко. Специя е 16-и с 26 точки.