Росонерите остават на върха с две точки аванс пред Интер

Вдъхновен Аталанта сътвори истинска сензация, разгромявайки лидера в Серия А Милан с 3:0 в динамичен сблъсък на “Сан Сиро”.

Аржентинският централен бранител Кристиан Ромеро даде аванс на гостите след 26 минути игра, когато оплете топката в мрежата с труден удар с глава след центриране на германеца Робин Госенс.

Малко след подновяването на играта Аталанта дублира преднината си, след като словенският халф Йосип Иличич превърна в гол дузпата, отсъдена, след като той бе ударен с лакът от Франк Кесие в наказателното поле.

Аталанта предизвика торнадо на "Сан Сиро", нокаутира Милан 1

Дебют за Росонерите направи нападателят Марио Манджукич, който се появи в игра малко след средата на второто полувреме. Дори неговото присъствие обаче не доведе до съкращаване на изоставането в резултата.

Нещо повече, гостите от Бергамо нанесоха окончателен удар, стигайки до трето попадение – колумбийското острие Дуван Сапата беше изведен в чудесна стрелкова позиция от Ромеро и с хладнокръвен удар покрай Джанлуиджи Донарума фиксира крайното 0:3.

Милан запазва лидерската си позиция с 43 точки, следван от Интер, който днес завърши наравно – 0:0, при гостуването на Удинесе, с 41. Рома е трети с 37, точка повече от Аталанта.

МИЛАН – АТАЛАНТА 0:3 (0:1)
ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Ромеро (26), 0:2 Иличич (53-дузпа), 0:3 Сапата (77)

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Калулу, Кяер, Ернандес, Кесие, Тонали, Кастийехо, Мейте, Леао, Ибрахимович

АТАЛАНТА: Голини, Толой, Ромеро, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Госенс, Песина, Иличич, Сапата