Съставът на Аталанта записа поредния си впечатляващ резултат в Серия „А“. Бергамаските спечелиха гостуването си на Лече, с разгромното 7:2. Това е петият път, в който Аталанта вкарва пет или повече гола, през сезона. За последно такова постижижение е записвал Милан през далечния сезон 1958/59.

Головете започнаха още в 17-тата минута. Джулио Донати си вкара автогол, при центриране от ъглов удар. 5 минути по-късно, отново след корнер, Дуван Сапата вкара втори гол за бергамаските. Рикардо Сапонара върна едно попадение в 29-тата минута, а само 10 по-късно Донати възстанови равенството, с мощен удар.

Гостите от Аталанта излязоха пределно мобилизирани за второто полувреме. Само две минути, след неговото начало, Йосип Иличич вкара, след като удар на Алехандро Гомес бе избит. В 54-тата минута Марио Пашалич подаде на Сапата, последния отбеляза второто си попадение за деня. В 62-рата минута колумбийският нападател оформи своя хеттрик. В последната минута Луис Муриел уцели греда, но успя да направи добавка и да запише името си в голмайсторския лист. За 7:2 се разписа Руслан Малиновский в продължението.

Аталанта запазва четвъртото място в подреждането и е много вероятно да повтори участието си в групите на Шампионската Лига. Първият отбор в кариерата на Валери Божинов – Лече остава на 16-то място, само на три точки от зоната на изпадащите.