Атанас Илиев дебютира за Асколи, Антов остана резерва за Монца
Тимът на бившия таран на Ботев Пловдив отстъпи у дома на Беневенто, а Монца на Антов изпусна победата в самия край на мача.

Българският национал Атанас Илиев направи своя официален дебют за Асколи при загубата с 0:2 от Беневенто в двубой от четвъртия кръг на Серия “Б”.

Доскорошният нападател на Ботев Пловдив влезе в игра за новия си тим през втората част, когато замени бившия футболист на ЦСКА Диего Фабрини.

Това беше първа загуба за Асколи през новия сезон.

В друга среща от Серия “Б”, в която отново имаше българска връзка, Монца на Валентин Антов не успя да победи Тернана като домакин, завършвайки наравно – 1:1.

Дани Мота откри за домакините още в 5-ата минута, а Кристиан Капоне успя да изтръгне равенството с гол в 96-ата минута от добавеното продължение на мача.

Вальо Антов остана на пейката и все още чака своя официален дебют за Монца.

Все пак, за разлика от своите колеги, Андрей Гълъбинов и Реджина успяха да се поздравят с трите точки, надделявайки с 2:1 над СПАЛ.