Атлети с крачка към шампионската мечта след 500-ия гол на Суарес
Уругваецът отново герой за "дюшекчите", Ян Облак спаси дузпа в края

Атлетико Мадрид изстрада още една важна крачка по пътя към жадуваната шампионска титла, надделявайки с 1:0 над застрашения от изпадане Алавес в среща от 28-ия кръг в Ла Лига.

Героят за Атлети носеше познато име – Луис Суарес бе точен девет минути след почивката след прецизна асистенция на Килиън Трипиър.

Голът носеше особена емоционална стойност за уругвайския нападател, тъй като влезе в архивите като попадение номер 500 в бляскавата кариера на играча.

Пет минути преди края реферът получи сигнал, че ситуация в наказателното поле на Атлети трябва да бъде преразгледана със системата ВАР.

След намесата на видео арбитъра бе отсъден 11-метров удар в полза на Алавес. Зад топката застана Хоселу, чийто удар обаче бе париран от Ян Облак.

Хората на Диего Симеоне увеличиха аванса си на върха на класиарнето и вече имат преднина от шест точки пред Реал Мадрид и седем точки пред Барселона, който тази вечер гостува на Реал Сосиедад.

Алавес остава предпоследен с 23 точки, две повече от последния Уеска.