Атлетик Билбао е на 1/2-финал за Купата след успех над Валенсия
Сред последните четири са вече Осасуна и Барселона

Атлетик Билбао успя да победи с 3:1 Валенсия в 1/4-финален мач за Купата на Краля.

Малко след половин час игра Иняки Уилямс намери Икер Муниаин в наказателното поле, който матира стража на домакините за 1:0.

След центриране в наказателното поле на гостите, Оскар де Маркос се опита да изчисти топката, но вместо това си отбеляза автогол, с което резултатът бе изравнен две минути преди почивката.

Само две минути по-късно Иняки Улимяс комбинира със своя брат – Нико, който овладя топката и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Валенсия, за да изведе отново баските напред.

Четвърт час преди края Иняки Уилямс бе повален в наказателното поле на Валенсия. След консултация с ВАР главният съдия посочи бялата точка и Весга реализира за 3:1.