Иняки Уилямс донесе успеха на "лъвовете" с две попадения

Атлетик Билбао записа много важен успех в баското дерби срещу Реал Сосиедад с резултат 2:0 в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. С тази си победа „лъвовете“ вече имат 43 точки и запазиха 7-ата си позиция в таблицата, но са само на два пункта от шестия Бетис. Реал Сосиедад пък остава в топ 4 с актив от 51 точки след 29 изиграни срещи.

Домакините поведоха в 33-ата минута, когато Иняки Уилямс се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и прати топката в мрежата за 1:0. Така Атлетик се прибра на почивка с аванс от едно попадение.

Десет минути след старта на втората част вратарят на домакините Унай Симон направи страхотна намеса, за да отрази шут на Такефуса Кубо.

В 70-ата минута Иняки Уилямс сложи точка на спора. Той се възползва от добро подаване на Раул Гарсия и направи 2:0.

До края на мача Реал Сосиедад опита натиск и търсеше попадението, но без успех. В следващия кръг гостите ще опитат да се върнат на победния път срещу Райо Валекано.