
ЗАЛОЖИ 20ЛВ. И ВЗЕМИ 50ЛВ. В БЕЗПЛАТНИ ЗАЛОЗИ
ВХОД >Атлетик Билбао надви Алмерия с 2:1 като гост в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига. Нико Уилямс и Оскар де Маркос се разписаха за баските, докато почетния гол за домакините вкараха Алехандро Сентелес в добавеното време.
Атлетик влезе като фаворит в мача и показа, че е по-класният отбор още от самото начало. В 9-ата минута Сансет комбинира с Нико Уилямс, който порази вратата – 0:1. Първото полувреме завърши с минимален аванс за баските “лъвове”.
В 56-ата минута Оскар де Маркос направи 2:0 в полза на гостите, като отново Ойхан Сансет се отличи с асистенция.
🎩 Óscar de Marcos
💥 Primer gol esta temporada en @LaLiga #AlmeríaAthletic #AthleticClub 🦁 pic.twitter.com/1hIBdqD5Fq
— Athletic Club (@AthleticClub) April 22, 2023
Алмерия имаше своите шансове за попадение, но вкара чак в продължението на мача чрез Алехандро Сентелес.
След това поражение домакините остават опасно близо до зоната на изпадащите – на два пункта пред 18-ия Валенсия.
Атлетик Билбао пък мечтае за класиране в Лига Европа. Баските са на на точка зад шестия Виляреал и на една до петото място, заемано от Бетис в момента.