Кореа и Саул реализираха попаденията за столичани

Атлетико Мадрид се поздрави с комфортна победа с 2:0 над Севиля и увелича аванса си на върха на подреждането в испанската Ла Лига на четири точки.

След 13-ия успех в първенството за столичани, те вече имат 41 точки от 16 мача, следвани от Реал с 37 от 18 срещи. На трета позиция е Барселона с 34 пункта от 18 двубоя. Севиля остана на 6-о място с 30 точки.

Анхел Кореа даде аванс на Атлетико след 17 минути игра, а Саул сложи точка в спора с попадение четвърт час преди края.

Кореа се ориентира отлично в наказателното поле на гостите и с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Боно.

Атлети поиска дузпа в 20-ата минута за игра с ръка на играч на Севиля, но ситуацията бе подмината от арбитъра и ВАР след това потвърди неговото решение.

В 76-ата минута Саул Нигес дублира преднината на тима на Диего Симеоне след асистенция на Маркос Йоренте.