Атлетико (М) се разправи с Билбао и дръпна с 6 точки на Барса
"Дюшекчиите" спечелиха с 2:1 отложения двубой от 18-ия кръг на Ла Лига

Атлетико Мадрид спечели с 2:1 отложения двубой от 18-ия кръг на Ла Лига срещу Атлетик Билбао. След успеха „дюшекчиите“ поведоха с 5 точки на втория Барселона и на 8 от третия Реал Мадрид. Билбао остава на 8-ата позиция с 33 точки.

Гостите поведоха в резултата в средата на първата част. В 21-ата Инаки Уилямс направи пас отдясно за Муниаин, който не успя да нанесе удар с десния крак, кълбото се отби в левия му крак и изненада Облак, който трябваше да вади топката от мрежата.

В добавеното време Льомар успя да центрира от самата аутлиния за Йоренте, той засече с глава, получи се лек рикошет и равенството бе възстановено.

В началото на второто полувреме Луис Суарес си изработи дузпа, която сам изпълни в 51-ата и направи обрата пълен.