Атлетико Мадрид с престижна победа над Ман Сити
Мемфис Депай и Яник Ферейра Караско донесоха успех на "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид записа престижен успех с 2:1 над Манчестър Сити в контрола, която се проведе южнокорейската столица Сеул.

В началните минути на мача имаше положения пред двете врати. Антоан Гризман имаше шанс да открие резултата за мадридчани, а Хулиан Алварес и Бернардо Силва пропуснаха за английския шампион. „Гражданите“ стигнаха до попадение в 20-ата минута след изпълнение на корнер, но поради нарушение голът не бе признат.

След почивката Ман Сити действаше по-активно и владееше повече топката, а Атлетико се защитаваше добре, което надали е изненада предвид стила на Диего Симеоне.

“Дюшекчиите” поведоха в 66-ата минута, когато Мемфис Депай и Анхел Кореа комбинираха, а нидерландският национал с мощен удар прониза Щефан Ортега за 1:0.

Осем минути по-късно Атлетико Мадрид удвои своя аванс. Яник Ферейра Караско пое по лявото крило, напредна и с прецизен шут порази вратата на съперника за втори път – 2:0.

Манчестър Сити вкара почетен гол в 85-ата минута. Серхио Гомес центрира от корнер към Рубен Диаш, който прати топката в мрежата за 1:2.

В следващия си мач Ман Сити ще премери сили с Арсенал в трофея Къмюнити Шийлд, докато Атлетико Мадрид ще срещне Реал Сосиедад на 3 август в приятелски двубой.

Атлетико: Облак, Аспиликуета, Союнчу, Витцер, Ермосо, Лино, Коке, Де Пол, Лемар, Гризман, Мората.

Ман Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Диаш, Лапорт, Родри, Бернардо, Фодън, Грийлиш, Алварес, Холанд