Австрия вгорчи дебюта на Северна Македония и победи с 3:1
Горан Пандев вкара първия гол за западните ни съседи на голям форум, но това не беше достатъчно дори за точка

Австрия стигна до историческа първа победа на Европейско първенство, след като надви с 3:1 абсолютния дебютатн на Еврофинали Северна Македния.

Австрийците имаха много по-труден мач, отколкото загатва крайния резултат и западните ни съседи дори имаха шансове да вземат победата в срещата.

Първите няколко минути бяха много активни за състава на Северна Македония, като на няколко пъти се втурваха в бързи контраатаки, но те не завършиха по очаквания начин.

В 18-та минута австрийците поведоха. Сабитцер прати перфектно подаване на далечната греда, където Лайнер засече от въздуха по отличен начин и не остави шансове на Димитриевски.

Веднага след попадението си Лайнер показа тениска, на която беше написано “Ериксен, бъди силен!” по повод вчерашния кошмарен инцидент с датския полузащитник.
Австрия вгорчи дебюта на Северна Македония и победи с 3:1 1
В 22-та минута Австрия изпусна да поведе с втори гол, а само шест по-късно Северна Македония изравни! След като топката отиваше към Бакман, вратарят на австрийците я изпусна при падането си на терена, което даде отличен шанс на намиращия се наблизо Горан Пандев да я прати в опразнената врата за 1:1!

В 37-ата минута Стефан Ристовски отправи далечен изстрел, но топката прелетя високо над вратата.

Шест минути след почивката Езджан Алиоски имаше късмет, че не остави отбора си с 10 души след като влезе доста остро в краката на Ксаве Шлагер, но главният съдия реши да му покаже само жълт картон. В 64-та минута “слънцата” можеха да направят и пълен обрат, но Николов беше изведен в наказателното поле, но Бакман излезе добре и го спря.

Само две по-късно Арнаутович продължи към Грегорич и той стреля, но Димитриевски изби страхотно! В 78-та минута обаче стражът на македонците нямаше какво да направи. Давид Алаба центрира по конец отляво към Грегорич и той сложи крака си точно пред вратаря на Северна Македония за 2:1.

Mинута преди изтичането на редовното време Арнаутович оформи и крайното 3:1, след като получи техничен пас с пета от съотборник, заобиколи излезлия Димитриевски и прати топката в празната врата.

Австрия: Даниел Бахман, Щефан Лайнер, Александър Драгович, Мартин Хинтерегер, Андреас Улмер, Конрад Лаймер, Ксавер Шлагер, Давид Алаба, Марсел Сабитцер, Кристоф Баумгартнер, Саша Калайджич

Северна Македония: Столе Димитриевски, Бобан Николов, Стефан Рисотвски, Дарко Велковски, Висар Муслиу, Езджан Алиоски, Ариян Адеми, Енис Барди, Елиф Елмас, Горан Пандев, Александър Трайковски