Байер Леверкузен не се затрудни с Ференцварош и в реванша
"Аспирините" се класираха на 1/4-финалите в Лига Европа

Байер Леверкузен намери място сред най-добрите осем в турнира Лига Европа, след като победи Ференцварош с 2:0 и в реванша на унгарска земя. Така с общ резултат 4:0 “аспирините” продължават напред в състезанието.

Леверкузен се отправи към Унгария със солиден аванс от два гола след първия мач на стадион “БайАрена”, а тази вечер отново доказа, че е по-класният тим. Байер спечели срещата с попадения на Муса Диаби и Амине Адли.

Диаби се разписа още в 3-ата минута след асистенция на защитника Тапсоба. Първата част завърши с минимален аванс на немския тим.

В 53-ата минута гол на Фримпонг от състава на Леверкузен бе отменен поради засада. В 81-вата минута Адли оформи крайния резултат 0:2, като Диаби бе в ролята на асистент.

За “аспирините” това бе четвърта поредна победа във всички турнири. Байер прави силен сезон и може да бъде приятната изненада в Лига Европа, а сега ще очаква жребия за следващата фаза.