Байерн Мюнхен разгроми Шалке 04 и увеличи аванса си на върха
Баварците вкараха 4 попадения на "кралскосините", Мюлер заби 2 гола

Байерн Мюнхен победи Шалке 04 с 4:0 на “Фелтинс Арена” в мач от 18-ия кръг на “Първа Бундеслига“. Попаднията за баварците отбелязаха Томас Мюлер на два пъти, Давид Алаба и Роберт Левандовски. С три асистенции пък се отличи Джошуа Кимих.

С успеха в този двубой, Байерн увеличи аванса си на върха в класирането на седем точки пред втория РБ Лайпциг. Тимът на Шалке пък остана на последната 18-а позиция с актив от 7 пункта.

Шалке започна по-активно срещата и можеше да открие резултата още в самото начало на мача, но Сердар пропусна. В 11-ата минута Мануел Нойер направи страхотно спасяване при удар на Марк Ут с глава. Постепенно отборът на Байерн взе инициативата и наложи високо темпо.

В 23-ата минута Байерн стигна до първата си добра голова възможност. “Баварците” имаха пряк свободен удар точно пред наказателното поле. Левандовски и Дейвид Алаба комбинираха след което полякът стреля, но стражът на Шалке изби. Топката стигна до Серж Ганбри, чийто удар също бе спасен от вратаря на “кралскосините”.

След половин час игра тимът на Шалке създаде ситуация пред вратата на Нойер, като Озан Кабак можеше да открие резултата с малко късмет, но Нойер спаси. Байерн отговори много бързо и опасен удар на Горецка бе избит от Ралф Ферман.

В 33-ата минута тимът на Байерн откри резултата. Джошуа Кимих направи перфектно центриран, а Томас Мюлер бе изпуснат от защитата на “кралксоините” и с глава насочи топката във вратата на Шалке за 0:1. До края на полувремето Байерн владееше много повече топката, като резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна във високо темпо и двата тима изпуснаха по една голова възможност. В 54-ата минута обаче Байерн предреши крайния изход на двубоя с попадение на Левандовски. Полският нападател вкара своя гол номер 23 за сезона, след като получи много добро подаване от Кимих и с прецизен удар не остави шансове на Ферман – 0:2.

В 60-ата минута Шалке бе много близо до почетен гол, но шут на Сердар мина покрай вратата. Единадесет минути по-късно пък Левандовски пропусна да вкара втория си гол в двубоя.

Четвърт час преди края на срещата Марк Ут стреля неточно. Байерн пък довърши своя опонент с още два гола. Томас Мюлер вкара третото попадение в 88-ата минута, а 120 секунди след това Давид Алаба оформи крайния резултат 0:4.